10 Ağustos 2015 Pazartesi

Yalova Uçak Biletleri Ve Yalova Hakkında Bilgiler

bulunmasa da bölgenin M.Ö. 7. Asırda Marmara bölgesinin doğusunda yer alan bir krallığın başka bir deyişle Bithynialıların kurduğu düşünülüyor. Bithynialıların bölgeye geldikleri zaman burayı bizzat topraklarına katmışlar ve daha sonrada burada konaklamaya başlamışlardır. Bölge sonra ise Kocaman İskender'in komutanı ve Makedonya kralının himayesine girerek çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Daha ardından ise Yalova M.Ö. 74 senesinde Roma himayesine girmiştir. M.S. 395 senesinde Roma imparatorluğu ikiye ayrılınca Yalova Bizans imparatorluğunun toprakları içinde kalmıştır.

Yalova tarihe özelliklede kaplıcalarıyla damga vurmayı başarmıştır. M.Ö. 1200 senesinde meydana iştirak eden yer sarsıntısından sonra Termal İlçesinde yer alan Kurşunlu hamamının oluştuğu varsayılmaktadır. Bu hamamın duvarlarında Herakles ve Nemfler tanrılarının kabartmaları yer almaktadır. Bu termal alanlar Bizans çağında dinlenme yeri olarak kullanıyordu. ileri ki zamanlarda Yalova Selçukluların himayesine girdiğinde ise bu alan Bizanslılar aracılığıyla yakılıp yıkılmıştır.

YALOVA İKLİMİ ve BİTKİ ÖRTÜSÜ

Yalova ili Marmara kısmında bulunmasına karşın bu alanda makro  huzur  klima abuhavası görülmektedir. Başka Bir Deyişle alanda Karadeniz ve Akdeniz iklimleri aralarında geçiş görülmektedir. Fakat Yalova abuhavası amaçlı müstakil bir abuhava demek hata olacaktır. Alanda kimi zamanda karasal iklimin tesirleri görülür. Bununla Birlikte kuzeyindeki ve güneyden iştirak eden gökyüzü akımlarıyla birlikte burada üç çeşitli gökyüzü akımı görülebilir. Bunun yanında doğu ve batıdan da gökyüzü iklimleri geliyor olsa da bu iklimler bölgenin gökyüzü akımını değiştirecek civarı gösterişli olmuyor. Evrensel olarak yazlar ateş gibi ve kurak geçerken kışlar ise ılık ve bol yağışlı geçmektedir. Aşağı Yukarı olarak ısı ise 14,3 santigrat derece civarındadır.

Yalova kısmında deniz sıcaklığı maksimum derecesine Ağustos ayı içinde ulaşır. Ağustos ayı içinde 22,9 dereceye çıkan ısı Şubat ayı içinde ise en düşük değerine ulaşır ve ısı ise 7,4 derece olabilir. En çok yağışı Kasım, Aralık ve Ocakta aylarında alır. Etraf şehirlere yönelik ise yağış ölçüsü normal seviyededir. En az yağışın meydana geldiği zaman ise Temmuz ayıdır. Meteoroloji aracılığıyla yapılan araştırmalara yönelik yılda 135 zaman yağışlı olarak geçmektedir. Yalova'da kışlar çok katı geçmediğinden ve yağış ölçüsü pek olduğundan ötürü ekili ve dikili alanların sayısı çok fazladır.

GÖRÜLMESİ LAZıM IŞTIRAK EDEN YERLER

Sudüşen Şelalesi: Yalova şehrinin Termal kazasında yer alan Sudüşen Şelalesi sizi unutamayacağınız bir naturel yolculuğa çıkartıyor. Huzur bulup dinlenebileceğiniz bununla birlikte da bol bol fotoğraf çekebileceğiniz Sudüşen Şelalesi Üveyzpınar köyünün 6 km uzaklığında yer alıyor. Sudüşen Şelalesi bununla birlikte otelleri ve naturel güzellikleri ile de dikkatleri çekmeyi muvaffak oluyor.

Yürüyen Köşk: Yürüyen Köşk belki de gizemini en fazla savunan köşklerden bir tanesi olma özelliğini taşımaktadır. Atatürk aracılığıyla yaptırılan köşkün bahçesinde ağaçları bahçıvan keser ve Atatürk bahçıvana ağaçları ne sebeple kestiğini söyler. Bahçıvan ise ağaçların köşkün duvarlarına yaklaştığını ve kestiğini söyler. O günden itibaren köşk yürüyen köşk olarak adlandırılır.

Çiftlikköy Siyah Kilise: Bizanslılar dönemin yapılan bu kilise hâlâ sağlamlığını savunuyor. Yalova'ya 3 km mesafede bulunan kilise bununla birlikte Bizans mimarisini çok iyi bir biçimde günümüze civarı taşımayı muvaffak oluyor.

YALOVA HAVAALANLARI

Yalova'da etkin olarak çalışma verici havaalanı bulunmasa da gökyüzü ile erişim fırsatı etraf şehirlerde yer alan havaalanlarıyla sağlanıyor. Bilhassa Sabiha Gökçen havalimanına bulunan yakınlığı sebebi ile pekçok birey burayı seçim etmekte. Buraya erişmenin ise 2 çeşitli karayolu var. Hem Bir siyah hem bir de deniz karayolu ile erişimi sağlayabilirsiniz. Yalova uçak bileti fiyatlarıyla sizde kendinize uyumlu bir uçak bileti bularak yolculuk yapabilirsiniz.

En pahalı olmayan Yalova uçak bileti almak dilediğiniz zaman bununla birlikte Alo bilet hattından da destek alabilirsiniz. Bunun yanında web yardımıyla de Pahalı Olmayan Yalova uçak bileti bulmak çok kolay!

Sizde tarihi yapıları ve naturel kaplıcalarıyla Yalova'nın naturel güzelliklerine göz atmak isterseniz Yalova uçak biletleri ücretleri sorgulayabilir ve uçak biletinizi alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder